Достапни линкови

Нови 290 „рамковни“ вработувања


На 290 припадници на малцинските етнички заедници во Македонија денеска во Владата им беа врачени решенија за вработување во државната администрација, согласно обврските за правична застапеност на заедниците предвидени со Рамковниот договор.
Во пресрет на утрешното одбележување осум години од потпишувањето на договорот, успех на работните места со врачување на решенијата во Владата, им упатија вицепремиерите за спроведување на Рамковниот договор Абдилаќим Адеми и за европски прашања Васко Наумовски.

XS
SM
MD
LG