Достапни линкови

Лариџани: Немало затворски силувања


Претседателот на иранскиот парламент Али Лариџани ги отфрли како неосновани, обвинувањата на опозициските лидери дека некои од уапсените на постизборните протести биле силувани во затвор. Лариџани рече дека парламентарната комисија што го испитувала случајот не нашла докази за такво нешто.
XS
SM
MD
LG