Достапни линкови

Талибанците напаѓаат во северен Авганистан


Талибанците убиле шеф на полицијата и еден полицаец, при нападот врз полициска станица во северен Авганистан, соопштуваат властите. Нападот се случил во провинцијата Кундус, која до сега важеше за мирен дел на земјата.
XS
SM
MD
LG