Достапни линкови

Путин: можен е нов конфликт во Грузија


Рускиот премиер Владимир Путин не исклучува нов конфликт меѓу Грузија и сепаратистичките републики Абхазија и Јужна Осетија. Пред неговата посета на Абхазија, Путин изјави дека таква опција не може да се исклучи со оглед на сегашното грузиско раководство. Тој најави дека Русија ќе размести свои војници на територијата на Абхазија.
XS
SM
MD
LG