Достапни линкови

На Косово уапсен србин поради воено злосторство


Полицијата на Косово соопшти дека упасила едно лице од српска националност осомничено дека извршило воено злосторство во близина на Призрен. Портпаролот на полицијата Арбер Бека прецизира дека станува збор за лице на возраст од 33 години кое било уапсено во соработка со надлежен обвинител од мисијата ЕУЛЕКС. Други детали не се сооштени.
XS
SM
MD
LG