Достапни линкови

Индонезија: најбараниот терорист не бил убиенИндонезијската полиција потврди дека најбараниот терорист во регионот Нурдин Мохамед Топ не бил убиен во акцијата во изминатиот викенд како што претходно беше јавено. Тестовите покажале дека станува збор за друг милитант. Нурдин се сомничи дека извршил неколку терористички напади во регионот на југоисточна Азија.
XS
SM
MD
LG