Достапни линкови

Двоцифрен процент на падот на руската економија


Руската економија доживеала пад од речиси 11 проценти во вториот квартал годинава, споредено со истиот период лани. Во првиот квартал од 2009-та, руската економија бележеше пад од речиси 10 проценти. Руските власти прогнозираат дека годинава ќе биде регистриран пад на бруто домашниот производ од 8 насто.
XS
SM
MD
LG