Достапни линкови

Прогноза за времето- попладне стабилизирање


Времето претпладне ќе биде променливо облачно и нестабилно со локален дожд и грмежи, а попладне ќе настапи постепено стабилизирање. Утринската температурa се движи од 12 до 19, а дневната ќе биде од 19 до 25 степени. Во Скопје и околината времето претпладне ќе биде променливо облачно, а попладне ќе настапи разведрување. Утринската температура е околу 18, а дневната ќе достигне до 26 степени.
XS
SM
MD
LG