Достапни линкови

Иран го ослободи вработениот во француската амбасада


Иранецот Назак Афшар, вработен во француската амбасада во Техеран, на кого му се судеше поради постизборните протести во Иран, е ослободен, соопштува Кабинетот на францускиот претседател Николас Саркози. Во соопштението се наведува дека Саркози разговарал со Афшар, по неговото ослободување.
Францускиот претседател сега бара ослободување и на французинката Клотилде Реи, на која исто така и се суди во Техеран.
XS
SM
MD
LG