Достапни линкови

Полски војник загина во Авганистан


Еден полски војник загина во престрелка со Талибанците, во источен Авганистан. Загинатиот 32-годишен капетан Даниел Амброзински, како дел од 50-члена авганистанско-полска пешадиска патрола бил нападнат од талибанските сили, доцна синоќа.
Тој е десетиот полски војник што загина во Авганистан од март 2002.
XS
SM
MD
LG