Достапни линкови

Бомбашки напади во Ирак


Најмалку 40 луѓе загинаа, а уште неколкумина се повредени во серија бомбашки напади кои се случија на северот на Ирак и во Багдад, соопштува тамошната полиција. Со бомбашките напади се уништени и десетици куќи во кои живеат претежно Шиити.
XS
SM
MD
LG