Достапни линкови

Прогноза за времето- попладне можно невреме


Времето претпладне ќе биде сончево со умерена облачност. Попладне и во вечерните часови ќе има поинтензивен развој на нестабилна облачност проследена со локален пороен дожд, силни електрични празнења, засилен ветер со услови за појава на град, наместа и во форма на невреме. Утринската температура се движи од 13 до 20, а дневната ќе биде од 23 до 31 степен. Во Скопје попладне ќе има локален пороен дожд со грмежи и засилен ветер. Утринската температура се спушти до 18, а дневната ќе се искачи до 31 степен.
XS
SM
MD
LG