Достапни линкови

Јевкуров отпуштен од болница


Претседателот на руската република Ингушетија денеска е отпуштен од болница во Москва, два месеци откако беше тешко повреден во обид за атентат со автомобил-бомба.
Претседателот Јунисбек Јевкуров рече дека се надева дека ќе се врати на должност за една недела, ако му дозволат лекарите.
Одговорноста за нападот врз Јевкуров ја презеде чеченска бунтовничка организација.
XS
SM
MD
LG