Достапни линкови

Напади на милитантите во Пакистан


Пакистанската полиција соопшти дека стотина милитанти им поставиле заседа на владините војници на патот кон Мир Али, еден од поголемите градови во Северен Вазиристан. Во борбите имале неколкумина повредени војници. Во таа област е воведен полициски час.
XS
SM
MD
LG