Достапни линкови

Вашингтон за продолжување на преговорите со Иран


Американскиот државен секретар Хилари Клинтон изјави дека Соединетите држави немаат илузии дека Иран ќе се врати на преговорите за неговата нуклеарна програма и оти немаат уште долго да чекаат на одговорот на Техеран. Клинтон додаде дека Вашингтон ќе ги обнови напорите за продолжување на преговорите со Иран, а во кои учествуваат и петте постојани членки на Советот за безбедност на Обединетите нации, како и Германија.
XS
SM
MD
LG