Достапни линкови

Серија бомбашки напади во Ирак


Над 40 луѓе биле убиени, а скоро 150 повредени во денешните бомбашки напади во ирачките градови Мосул и Багдад. Агенциите јавуваат дека во близина на Мосул експлодирале два камиона бомби при што загинале 25 луѓе. Во Багдад пак, во експлозија на два автомобила бомби загинале 16 луѓе.
XS
SM
MD
LG