Достапни линкови

Техеран ги отфрла странските критики


Иран ги отфрли западните критики за масовните судења на учесниците на протестите по претседателските избори. Портпарлот на министерството за надворешни работи Хасан Гашгави изјави дека Техеран остро ќе се брани против секаква странска интервенција во иранските домашни случувања.
XS
SM
MD
LG