Достапни линкови

Годишнина од загинувањето на осум војници кај Љуботен


Денеска се одбележува осумгодишнината од загинувањето на осуммина припадници на АРМ кај месноста Љуботенски Бачила. По тој повод на спомен обележјата во касарната Илинден, како и во селата Љубанци и Волково, ќе биде положено цвеќе. Покрај членови на семејствата, ќе присуствуваат и делегации на македонската влада и на Генералштабот на Армијата на Република Македонија.

XS
SM
MD
LG