Достапни линкови

Во Србија уапсени лица вмешани во шверц на луѓе


Српската полиција вчера во Суботица уапси две лица вклучени во шверц на луѓе кон Унгарија, соопшти српското Министерство за внатрешни работи. Уапсените се обвинети дека во Унгарија незаконски внеле 20 лица, а меѓу нив и петмина Албанци, на кои за услугата им наплатиле по 15.000 евра.
XS
SM
MD
LG