Достапни линкови

Продолжува африканската турнеја на Хилари Клинтон


Американскиот државен секретар Хилари Клинтон ја продолжува посетата на Африка. Таа вчера го повика претседателот на Ангола Едуардо Дон Сантос да овозможи да се одржат избори во таа земја. Дон Сантос е на власт во Ангола од 1975 година, кога беше стекната независност од Португалија. По Ангола, Клинтон денеска патува во Демократска Република Конго.
XS
SM
MD
LG