Достапни линкови

Прогноза за времето- сончево, попладне нестабилно


Времето во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност, а попладне со развој на нестабилна облачност и локален дожд и грмежи, особено во западните делови на земјата. Утринската температура се движи од 12 до 19, а дневната ќе биде од 20 до 33 степени. Во Скопје и околината ќе преовладува слично време, со минимална температура од 18, а максимална до 28 степени.
XS
SM
MD
LG