Достапни линкови

Ирачката полиција уапси Британец за убиство


Ирачките власти соопштија дека привеле британски претприемач осмничен за убиство, откако британски и австралиски претприемач што се занимавале со обезбедување, беа застрелани во заштитената Зелена зона во Багдад.
Портпаролот на ирачката армија соопшти дека до инцидентот дошло по меѓусебна расправија и дека во пукањето бил ранет и еден Ирачанец.
Во строго обезбедената Зелена зона во Багдат се сместени странските амбасади и ирачките владини служби.
XS
SM
MD
LG