Достапни линкови

Пакистанските Талибанци негираат дека имале меѓусебна престрелка


Водачот на пакистанските Талибанци Вали ур Рехман, во изјава за агенцијата Ројтерс, демантира дека имало престрелка меѓу него и неговиот соперник Хакимулах Мехсуд.
Претходно пакистанскиот министер за внатрешни работи Рехман Малик рече дека добил информации според кои меѓу двајцата противкандидати за лидер на пакистанските Талибанци избила престрелка во која едниот од нив загинал.
Рехман за Ројтерс изјавил дека и неговиот соперник Хакимулах Мехсуд е жив.

XS
SM
MD
LG