Достапни линкови

Заробениот американски војник, се уште, е жив


Талибанскиот командант кој држи американски војник заробен во Авганистан рече дека Талибанците чекаат одговор на барањата пред да го погубат војникот.
Ова е прва вест за судбината на 23-годишниот војник, по снимките од него, што ги испратија Талибанците на 18 јули.
Талибанскиот командант рече дека судбината на војникот е во рацете на Талибанците под водство на Мула Омар. Тие претходно рекоа дека ќе го убијат војникот, ако САД не престане да бомбардира две области во источен Авганистан.

XS
SM
MD
LG