Достапни линкови

Абас реизбран за лидер на Фатах


Членовите на палестинското движење Фатах едногласно го реизбраа Махмуд Абас за водач на секуларното движење.
Делегатите, претходно одлучија да го одложат за утре гласањето за раководните тела на движењето.

XS
SM
MD
LG