Достапни линкови

Иран не може да произведе атомска бомба до 2013


Разузнавачкото биро на Стејт департментот заклучило дека, пред 2013 година, Иран нема да биде технички подготвен за производство на доволно чист ураниум што може да се користи за производство на атомска бомба. Проценките на разузнавачкото биро му биле доставени на Конгресот.
XS
SM
MD
LG