Достапни линкови

Фатах бира раководство


Членовите на палестинското движење Фатах, денеска, во градот Витлеем на Западниот брег, одржуваат внатрепартиски избори за избор на раководство – прв пат по 20 години. Палестинскиот претседател Махмуд Абас, кој стана шеф на партијата по смртта на Јасер Арафат во 2004 година, речиси сигурно ќе го задржи лидерското место, пренесуваат светските агенции.

XS
SM
MD
LG