Достапни линкови

МВР: Во Македонија нема терористички групи


Македонското Министерство за внатрешни работи нема никакви информации, ниту сознанија за постоење терористички групи или нивни тренинг кампови во Македонија, изјави денеска во Скопје заменик министерот за внатрешни работи Џеват Бучи. Вчера претседателот на Србија Борис Тадиќ во списанието на српската полиција наведе дека терористи се подготвувале во триаголникот меѓу Косово, северна Македонија и јужните српски општини Прешево и Бујановац.
XS
SM
MD
LG