Достапни линкови

Расмусен бара повеќе НАТО војници за Авганистан


Генералниот секретар на НАТО Андерс Фог Расмусен повика на испраќање дополнителни сојузнички сили во Авганистан. Тој ова го изјави откако во таа земја во изминативе 24 часа биле убиени седуммина странски војници. Според Расмусен, во наредниот период ќе биде потребна поинтензивна обука на авганистанските сили во борбата против талибанците.
XS
SM
MD
LG