Достапни линкови

Во Грузија, 30 илјади расселени лица


Амнести Интернешнeл соопшти дека 30 илјади луѓе, една година по војната меѓу Русија и Грузија околу Јужна Осетија, не можат да се вратат во нивните домови. Во извештајот објавен денеска се додава дека тоа е поради постојните тензии во тој регион.
XS
SM
MD
LG