Достапни линкови

Талибанците во Авганистан ги интензивираат нападите


Пет авганистански полицајци загинале во денешната експлозија на бомба поставена крај еден пат во областа Кандахар. Претходно, командата на американските сили во Исламабад соопшти дека во вчерашните експлозија во Хелманд загинале четворица американски војници. Нападите во Авганистан се интензивираа пред претседателските избори закажани за 20 овој месец.
XS
SM
MD
LG