Достапни линкови

Во Кина извршена смртна казна поради корупција


Врз поранешниот шеф на компанијата која раководи со меѓународниот аеродром во Пекинг 60 годишниот Ле Пеијинг денеска била извшена смртната пресуда поради вмешаност во корупција. Имено, тој беше осуден за примање поткуп од 4 милиони долари, но и за проневерување на 12 милиони долари државни пари за време на 14 годишното раководење со аеродромот.
XS
SM
MD
LG