Достапни линкови

Истрага против синот на подгоричкиот градоначалник


Основното државно обвинителство во Подгорица ќе побара од истражен судија да почне истрага против Миљан Мугошa, синот на градоначалникот на Подгорица, поради нападот врз уредникот на дневниот весник Вијести. Градоначалникот негираше дека тој, неговиот син и возачот ги нападнале уредникот и фоторепортерот на весникот, но соопшти дека е подготвен да понесе одговорност доколку се докаже дека има основа за тоа.
XS
SM
MD
LG