Достапни линкови

ЕУ нема намера да му честита на Ахмадинеџад


ЕУ нема намера да му честита на иранскиот претседател Махмуд Ахмадинеџад на реизборот. „Мислам дека тоа е доволно јасно“, изјави портпаролот на Европската комисија Амадеу Алтафај Тардио на денешната редовна пресконференција во Брисел.
Ахмадинеџад, вчера, положи заклетва за вториот претседателски мандат.
Иранската опозиција обвинува дека јунските избори на кои победи Ахмадинеџад биле нерегуларни.
XS
SM
MD
LG