Достапни линкови

Мјанмар да ги ослободи политичките затвореници


Генералниот секретар на Обединетите нации Бан Ки Мун ја повика воената хунта во Мјанмар да ги ослободи сите политички затвореници, вклучувајќи ја и Аунг Сан Су Ки. Добитничката на Нобеловата награда за мир во наредниве неколку дена треба да биде осудена затоа што ги прекршила правилата на домашниот притвор во кој се наоѓа веќе 13 години.
XS
SM
MD
LG