Достапни линкови

Аргентина: зголемен број починати од новиот грип


Аргентина соопшти дека над 330 луѓе починале од новиот грип. Според бројот на умрените од оваа заразна болест, Аргентина е на второто место, по Соединетите држави каде што се забележани скоро 400 смртни случаи. Светската здравствена организација веќе прогласи епидемија од свинскиот грип.

XS
SM
MD
LG