Достапни линкови

Реформи во имигрантската политика на САД


Американскиот претседател Барак Обама планира да претстави нова програма со цел да се напаравт некои реформи во сегашната контроверзна политика за имигрантите, пишува весникот Њујорк Тајмс. Се прецизира дека тоа посебно се однесува на системот на затворање на илегалните имигранти. Во моментот во Соединетите држави има над 12 милиони илегални имигранти, а секоја година скоро 400 илјади од нив, се затвораат поради нерешен престој.
XS
SM
MD
LG