Достапни линкови

Хилари Клинтон во турнеја по Африка


Американската државна секретарка Хилари Клинтон денеска во Најроби ќе се сретне со претседателот на сомалиската привремена влада Шариф Ахмед, на маргините на годишниот Форум за трговска и економска соработка меѓу САД и земјите од субсахарска Африка. Во текот на денов Клинтон треба да отпатува во посета на Јужноафриканската Република.
XS
SM
MD
LG