Достапни линкови

Прогноза за времето денеска- попладне нестабилно


Времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, попладне нестабилно со дожд и грмежи. Локално ќе има услови за појава на невреме со пороен дожд, засилен ветер и електрични празнења. Максималната температура ќе достигне до 32 степена.
XS
SM
MD
LG