Достапни линкови

Обновен процесот за убиството на Политковскаја


Во Москва денеска започна нов судски процес за убиството на руската новинарка Ана Политковскаја. Таа беше позната како строг критичар на руската политика спрема Чеченија, а беше убиена во октомви 2006 година. До обновениот процес доаѓа откако Врховниот суд ги поништи претходните пресуди на четворицата обвинети за нејзиното убиство.
XS
SM
MD
LG