Достапни линкови

Ракетен напад во Пакистан


Во ракетен напад во пакистанската област Вазиристан за кој, како што јавуваат агенциите, постои сомневање дека бил извршен од американско беспилотно летало биле убени две лица. Според некои наводи, цел на нападот била куќата на роднините на лидерот на пакистанските талибанци Бејтула Мехсуд.
XS
SM
MD
LG