Достапни линкови

Оружен напад врз фитнес центар во Пенсилванија


Четворица загинаа, а неколкумина се повредени откако вооружен напаѓач отворил оган во фитнес центар во градот Питсбург во американската држава Пенсилванија. Полицијата соопшти дека и напаѓачот е меѓу загинатите. Засега нема подетаљни информации за нападот.
XS
SM
MD
LG