Достапни линкови

Прогноза за времето- посвежо и нестабилно


Времето денеска во Македонија ќе биде променливо облачно, посвежо и нестабилно со дожд и грмежи. Локално ќе има услови за појава на невреме. Утринската температура се движи од 12 до 20, а дневната ќе биде од 21 до 31 степен. Во Скопје и околината ќе преовладува слично време, со минимална температура од 18, а максимална до 28 степени.
XS
SM
MD
LG