Достапни линкови

Повеќе од половина од Европјаните редовно користат интернет


Повеќе од половина од граѓаните на Европската унија редовно користат интернет. Најстрастните љубители на интернет се помлади од 24 години, соопшти денеска Европската комисија.
Според извештајот на Европската комисија, лани, 56 отсто од Европјаните редовно користеле интернет, што е за една третина повеќе во однос на 2004 година. Половина од домаќинствата и повеќе од 80 отсто од фирмите имаат брз интернет, пренесува АФП.
XS
SM
MD
LG