Достапни линкови

Дејвид Родригез е новиот командант на НАТО во Авганистан


Генералот Дејвид Родригез ќе биде новиот командант на силите на НАТО во Авганистан, соопшти портпаролот на Алијансата Џемс Апатурај. НАТО, денеска, ја одобри реорганизацијата на командната структура во Авганистан.
Во мисијата во Авганистан учествуваат 64 илјади војници, а половина од нив се од САД.


XS
SM
MD
LG