Достапни линкови

Ахмадинеџат ќе го смени шефот на дипломатијата


Иранската официјална агенција, ИРНА, јави дека претседателот Махмуд Ахмадинеџат ќе го смени министерот за надворешни работи Манучер Мотаки. Претседателот Ахмадинеџат, кој утре и официјално ќе го започне вториот мандат, најави дека во наредните 4 години ќе води поцврста надворешна политика.
XS
SM
MD
LG