Достапни линкови

Бил Клинтон во посета на Северна КорејаПоранешниот американски претседател Бил Клинтон допатувал денеска во ненајавена посета на Северна Кореја, при што ќе се обиде да издејствува ослободување на двете американски новинарки кои се во затвор. Тие, во јуни беа осудени на 12 години затвор поради илегално минување на границата. Стејт Департментот и Белата Куќа не го коментираа престојот на Клинтон во Северна Кореја.
XS
SM
MD
LG