Достапни линкови

Клинтон во Кенија


Американскиот државен секретар Хилари Клинтон денеска е во официјална посета на Кенија во рамки на повекедневната турнеја низ Африка . Клинтон ке ги посети Јужна Африка Ангола Конго Нигерија и Либерија.
XS
SM
MD
LG