Достапни линкови

Дик Марти во Србија


Спесијалниот известувач на Советот на Европа Дик Марти ја продолжува официјалната посета на Србија. Марти е задолжен за истражување на наводите за трговија со органи на срби и други неалбанци на Косово и пошироко во Албанија. Тој денеска ќе се сретне со официјални претствници на Србија. Српските правосудни органи лани покренаа истрага за трговија со орагни на Косово и на северот на Алабнија врз основа на наводите во книгата на поранешниот главен обвинител на Хашкиот Трибунал Карла Дел Понте.
XS
SM
MD
LG