Достапни линкови

Сменет шефот на руските ракетни сили


Рускиот претседател Дмитриј Медведев го замени шефот на руските ракетни сили генерал Николај Соловцов, по неколкуте неуспешни тестирања на новите ракети. Неговото место го зазема генерал Андреј Швајченко. Не се соопштува причина за смената.
XS
SM
MD
LG